facebookpinterest

Svadobné inšpirácie pre milovíkov kníh

Tematické svadby sú v posledných rokoch veľmi žiadané a vyhľadávané. Vystihujú snúbencov,zobrazujú časť ich života, čo ich spája, čo majú radi. Ak vedia nájsť spoločné záľuby, na ktorých sa dá stavať pri príprave tematickej svadby, určite by ich mali do nej zakomponovať. Jednou z takýchto tematických svadieb, ktorá sa jemne prelína s vintage štýlom je práve svadba inšpirovaná knihami. Ak sa tiež radíte do zástupov knihomoľov, ktorých veríme, že aj v dnešnej pretechnologizovanej dobe je dosť, prečo sa neinšpirovať? Ukážeme Vám, ako sa dá tematika kníh využiť či už pri svadobnom obrade alebo decentných dekoráciách.

Ako sme už naznačili, tematika kníh sa dá využiť už pri obrade. Máte svoj obľúbený antikvariát, obchodík s knihami či knižnicu? A taktiež ochotného sobášiaceho pána poslanca :)? Prečo nemať sobáš teda v takýchto krásnych priestoroch? Ďalšou možnosťou je sobáš vonku, pričom obradné miesto môžete doplniť policami s Vašimi obľúbenými knihami.

V prípade knižnej svadby sa určite nevyhnete záplave kníh aj pri svadobnej výzdobe miesta hostiny. Ako teda môžete knihy využiť...
- dekorácia stola- namiesto klasických stredových šerp cez stôl dajte do stredu kôpku kníh. Na ňu môžete položiť vázu s kvetmi, dookola dotvoriť menšími svietnikmi so sviečkami. Ak máte okrúhle stoly, každý stôl môže byť venovaný inému autorovi či knižnému žánru (cestopisy, sci fi, rozprávky pri detskom stole a pod.). Z kníh sa dá urobiť aj stojan ako opora pre číslovanie stolov. Aby ste ostali v tematike, namiesto čísel stolov použite písmená abecedy. Ďalšou možnosťou, pri ktorej sa ale zničia knihy (môžu sa však nahradiť starými novinami), je zlepiť jednotlivé strany za sebou a vytvoriť tak zaujímavú stredovú šerpu.
- zo strán starých kníh sa dajú vyrobiť rôzne dekorácie ako visiace lampióny, vrtuľky, pom pomy a pod. Z tenších kníh si môžete na stopy rozvešať girlandy.
- môžete si vytvoriť knižný kútik pre starších hostí na svadbe. Dotvorte ho starodávnym písacím strojom, brkom s atramentom, glóbusom a pod.
- písací stroj či brkom s atramentom môžete využiť aj na vytvorenie orignálnej spomienkovej knihy či listov ako prianí od hostí pre Vás.

Tematiku kníh môžete využiť aj pri navrhovaní svadobnej pozvánky. Dajte jej vzhľad knihy, prípadne si ju napíšte ako príbeh vašej lásky. Do takejto pozvánky môžete okrem pozvánky zakomponovať aj menu podávané na hostine, program svadobnej zábavy či iné potrebné inštrukcie pre hostí.
Ak chcete šíriť Vaše nadšenie ku knihám medzi Vašich hostí, ako darček im venujte mini knižočku napr. o ich mene, znamení zverokruhu alebo knižku s Murphyho zákonmi (tá sa hodí asi pre všetkých :) ). Prípadne každému hosťovi podarujte po jednej knižke, ktorá bude zakomponovaná vo výzdobe. ak bude hosť sedieť pri stole s knihami od A.S. Exupéryho, darujte im knihu Malý princ.

Foto inšpirácie nájdete na http://www.pinterest.com/lenivka/old-books-and-wedding/