facebookpinterest

Rustikálny štýl svadby

Tematika rustikálnej alebo vidieckej svadby sa pomaly, ale iste stáva populárnou aj v našich končinách. Vystrojenie svadby, ktorá sa nesie v tomto duchu je na jednej strane výzvou, avšak na druhej strane výsledok určite stojí za to. Miešanie svadobnej formálnosti s neformálnou pohodovou atmosférou, dobrým jedlom, vínom a srdečnými rozhovormi je ideálnou kombináciou, vďaka ktorej si nevesta vychutná svoj veľký deň bez zbytočných stresov.

Pri plánovaní rustikálnej svadby netreba zabúdať, že popri dekoráciách a svadobnej tabuli sú práve nevestine svadobné šaty prvkom, ktorý dodáva ten správny nádych a dotvára celkovú atmosféru. Je len na vás, či siahnete po šatách so všívanými sukňami a skladaným živôtikom, čipkovaných šatách bez ramienok s plnou sukňou, šifónových, asymetricky strihaných šatách, šatách zdobených organzovými kvetmi a doplnených originálnymi bočnými vreckami alebo po voľných hodvábnych šifónových šatách, ktoré pôsobia priam bohémsky. Na oživenie celkového vzhľadu môže poslúžiť čierna stuha v páse, prípadne použitie kryštálov Swarovski na čipke.

Miestom konania vidieckej svadby môže byť záhrada, rozsiahle vinice, talianska reštaurácia, statok, ale aj malebný zámoček s výhľadom na okolitú prírodu. Čo sa týka farebnej škály, prevláda jemná smotanová, krémová, béžová, farba šampanského, ale možno siahnuť aj po hnedej či po farbe vína a hrozna v odtieňoch zelenej a purpurovej. Využívajú sa predovšetkým prírodné materiály ako sisal, drevo, slama či prútie. Do vidieckeho štýlu krásne pasuje kvetinová výzdoba z lúčnych kvetov v kombinácii s aromatickými bylinkami a čerstvým ovocím (jablká, hrozno). Svadobná kytica bude vďaka mixu kvetov od ľalií, cez tulipány až po narcisy vyzerať ako zmenšenina sviežej lúky. Doplniť ju možno bobuľami sladkého hrášku a zviazať zamatovou stuhou. Celkovú atmosféru dotvoria vonné sviečky a hostí istotne poteší malá pozornosť v podobe ďakovných šálok s hroznovým motívom. Ak sa svadobný obrad koná vonku, zaujímavým detailom je označenie stoličiek štýlovými ceduľkami „reserved“ previazaných stuhou vo farbách vašej výzdoby, vďaka ktorým zabezpečíte najlepší výhľad na obrad vašim najbližším a najmilším hosťom.

Ak sa rozhodnete pre vidiecku svadbu na taliansky spôsob, dajte si záležať na výbere svadobného menu. Tradičná talianska svadobná hostina sa nezaobíde bez ručne vyrábaných cestovín ako sú ravioli, bez rizota s mäsom a syrom a v neposlednom rade bez vynikajúcej krémovo čokoládovej alebo orechovej svadobnej torty. A nezabudnite na šálku dobrej kávy či espressa! Na umocnenie atmosféry môžete pustiť taliansku hudbu, alebo ešte originálnejšie – prizvať hudobné trio s akordeonom, gitarou a mandolínou! Ale aj kvalitný DJ s dobrým hudobným vkusom sa dokáže postarať o zábavu do skorých ranných hodín.

Výber svadobnej torty je bezpochyby príjemnou súčasťou svadobných príprav. V prípade rustikálnej svadby sa kladie dôraz predovšetkým na zdobenie torty. Veľmi pekne ukážu ručne vyrábané čokoládové kvety, lístky a ovocie v jemných farebných odtieňoch, ale k rustikálnej torte pasujú aj živé kvety levandule, ruže alebo muškátu. Namiesto klasickej polevy siahnite radšej po čerstvých jahodách. Štýlové sú aj košíky naplnené marhuľami, jabĺčkami, hruškami, jahodami či čerešňami a koláčikmi, ktoré môžete zároveň použiť ako výslužku pre svadobčanov.

Fotogalériu nájdete na http://www.pinterest.com/lenivka/v%C3%BDzdoba-v-rustik%C3%A1lnom-%C5%A1t%C3%BDle-rustic-wedding-theme/