facebookpinterest

Svadba v štýle shabby chic

Príbehy dávnych čias, sentiment, jednoduchosť, krása nedokonalosti a jemná ženskosť. To všetko sa spája v štýle nazývanom shabby chic.

Čo je to shabby chic štýl?
Je to štýl, ktorý kombinuje staré s novým. Zároveň je to "umenie" premieňať staré predmety na znovu použiteľné. Veľmi obľúbenou technikou pri týchto prerábkach starých vecí je patinovanie. Okrem prelínania starého s novým, shabby chic štýl kombinuje prvky škandinávskych ornamentálnych malieb z 18. storočia, prvky z čias prvých amerických prisťahovalcov, motívy francúzskych chateau a stredomorského štýlu najmä z Toskánska.

Z farieb, ktoré sa využívajú v shabby chic štýle, prevládajú jemné tlmené pastelové farby ako ružová, tyrkysová, bledomodrá, žltá a fialová. K dokonalosti sa dopracujete pri ich kombinovaní s jemnou šedou, odtieňmi bielej a béžovej.

Kvety, ktoré najlepšie zapadajú do tohto štýlu, sú pivónie, ruže, hortenzie a orgován.

Podstatou shabby chic štýlu je využitie vintage a starožitného nábytku či doplnkov. Do svadobných dekorácií sa v tomto štýle využívajú vintage vankúše, historické lustre a doplnky s motívom ruží. K tomu sa môžu doplniť strieborné, mosadzné svietniky či vázy. V štýle shabby chic sa často využívajú materiály ako drevo, časom poznačené kože, zamat, hodváb a bavlna, taktiež si svoje miesto našli aj paličkované a háčkované dekorácie, porcelán a keramika. Častým prvkom sú aj dekorácie z papiera, prevažne s kvetinovým motívom. Celý štýl vyznieva romanticky, príjemne a žensky.

Foto inšpirácie nájdete na http://www.pinterest.com/lenivka/shabby-chic-wedding/

Súvisiace položky (podľa značky)